„Értékmegosztás és egymástól tanulás"

2017. február 28., címkék: ttre, jótékonysági bál, micskei sámuel szociális bentlakás

A X. Református Jótékonysági Bált február 24-én rendezte meg a Tiszántúli Református Egyházkerület. A jótékonysági bálon befolyt összegből minden évben egy határon túli intézmény részesül, erősítve ezzel a Kárpát-medencei református magyarság összetartozását.

Óvodáért báloznak Debrecenben

2016. február 01., címkék: délvidéki reformátusok, Debrecen, jótékonysági bál, debrecen, maradék

A délvidéki Maradék magyar református óvodáját támogatja idei jótékonysági báljának bevételével a Tiszántúli Református Egyházkerület.

VII. Református Jótékonysági Bál

2014. január 17., címkék: jótékonysági bál, tiszántúli egyházkerület, adománygyűjtés, Debrecen, kőhalom, debrecen

A Tiszántúli Református Egyházkerület idei jótékonysági báljának teljes bevételét az anyagi nehézségekkel küzdő, a magyar nyelv és kultúra megőrzésén és továbbadásán fáradozó kőhalmi szórványdiákotthon kapja.

A bácskossuthfalvi óvodáért báloznak

2011. január 27., címkék: Délvidék, jótékonysági bál, adománygyűjtés

A IV. Református Jótékonysági Bál ebben az esztendőben bevételével Vajdaság egyetlen református óvodáját támogatja. Tekintse meg a délvidéki óvodásokról készült társadalmi célú hirdetést!

A megmaradásért küzd a délvidéki magyar református óvoda

2011. január 12., címkék: jótékonysági bál, tiszántúli egyházkerület, református oktatás, szerbiai reformátusok (szrke), Hírek, adománygyűjtés

A bácskossuthfalvi református óvoda az első és egyetlen református óvoda, amely államilag elismert Szerbiában. Ennek ellenére hivatalos úton sem sikerült elérni, hogy állami támogatáshoz jusson az intézmény.

Februárban ismét lesz Pesti Refis Bál

2011. január 04., címkék: debreceni református kollégium, jótékonysági bál, Hírek

A jótékonysági rendezvény bevételét a Debreceni Református Kollégium diákjainak, valamint a Kollégium kórusának, a Kántusnak a támogatására fordítják.

„Úgy nézünk Magyarországra, mint a remény forrására” – jótékonysági bált tartottak Debrecenben

2010. február 20., címkék: tiszántúli egyházkerület, jótékonysági bál, szlovákiai reformátusok (szrke), Hírek, bölcskei gusztáv

„Megmutatjuk, mit jelent élő közösséghez tartozni” – mondta Bölcskei Gusztáv püspök a III. Református Jótékonysági Bálon február 19-én, pénteken este Debrecenben. A Tiszántúli Református Egyházkerület a megmaradásért küzdő felvidéki Rozsnyói Református Alapiskola megsegítésére rendezett jótékonysági bált.

Jótékonysági Farsangi Est a Református Általános Iskoláért

2010. február 11., címkék: székesfehérvár, Gyülekezeti hírek, jótékonysági bál

Ebben az esztendőben is megrendezik a Farsangi Jótékonysági Estet, melynek bevételét a Székesfehérvári Református Általános Iskola javára ajánlják fel. Az eseménynek február 12-én, pénteken este hat órai kezdettel a Széchenyi utcai református templom ad otthont.

Bál műemlékeink megmentéséért

2010. január 27., címkék: felújítás, jótékonysági bál, abaújvár, Hírek

Veszélyben az abaújvári református templom és annak több száz éves freskója. A különlegesen értékes műalkotás egy részét már feltárták, de állagának megőrzésére nincs elegendő pénz. Az ilyen felújításra szoruló műemlékeink megmentése érdekében szervezik meg a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal munkatársai azt a jótékonysági bált melynek teljes bevételét egy vagy több pusztuló épített értékünk helyreállítására fordítanak.